Встановлення та налаштування  CMS (Wordpress, Joomla, OpenCart)

Досить часто при замовленні сайту , Вам пропонують створити його на бизе CMS. Пояснюючи тим, що це швидко , дешево, і "майже ні чим не відрізняється від самописних сайтів".


Дійсно, створення сайту на одній з таких платформ не займає багато часу, дешево, і цілком може замінити Вам повноцінний сайт на якийсь час.

Якщо ж у вас не великий проект, який не передбачае високої відвідуваності, і потребує лише періодичних публікацій текстових новин, або взагалі розрахований на одноразову публікацію певної інформації - візитки. Повноцінний сайт Вам дійсно не потрібен.


Чому "повноцінний"? Спробуємо розібратися нижче.

Терміни виконання: від 5 днів

Що таке CMS?

На відміну від загальноприйнятої думки серед фрілансерів, що пропонують "сайти під ключ дешево" CMS - це не сайт.


CMS - це система управління контентом.

По суті - це програми для web-сервера, які суттєво спрощують створення і підтримку роботи сайту. Іншими словами — це готова "універсальна" програмна оболонка, яка дає можливість редагувати вміст сайту в режимі онлайн (додавати, змінювати, видаляти вміст сторінки, модулі тощо).

Універсальність системи дозволяє отримати певну кількість необхідних інструментів в одному пакеті. Деколи дані інструменти повністю автоматизовані, і не дозволяють робити спеціальні налаштування.
Тобто дані системи дають шаблонний пакет інструментів без персонализированых налаштувань, і розробок.

CMS - як і будь-який інший інструментарій має свої переваги і недоліки.

Переваги CMS

Недоліки CMS

Платні і умовно безкоштовні CMS, що вибрати?

Зазвичай логіку роботи будь-якої ЦМС можна представити , як кілька ключових моментів:

 1. Будь-яка дорога або бюджетна система має в першу чергу відповідати потребам замовника, і адатирована під завдання, які ставляться перед створюваним сайтом.
 2. Надавати користувачам можливість зручного створення нових і редагування старих матеріалів проекту, а також організовувати структурування цих матеріалів. Зазвичай для цього в CMS інтегруються зручні візуальні редактори, дозволяють оформляти текст майбутніх статей за принципом визивиг — що бачу, то і отримую на сайті (приблизно як у Ворді). Глибоких або навіть базових знань в Html або CSS від вас при цьому, швидше за все, не буде потрібно.
 3. Система сайту повинна забезпечувати зберігання текстів усіх матеріалів проекту в базі даних. Хоча бувають системи управління, що не використовують бази даних зовсім і зберігають дані у файлах, але це швидше виняток, ніж правило.
 4. При кожному звертанні до web-сервера CMS повинна якомога швидше створювати запитані користувачами сторінки, вставляючи в них інформацію з бази даних.
 5. І головне - система повинна бути зручною, автоматизованою та мінімізувати кількість витраченого на розміщення або редагування інформації часу.

Так що ж вибрати — дорогий або бюджетний варіанти? Однозначної відповіді на це питання не існує, бо все залежить від поставленої перед вами мети. У деяких випадках кращим рішенням буде використання умовно безкоштовної ЦМС, а іноді набагато простіше і оптимальніше — заплатити певну суму за платний продукт.

І тут навіть справа не в тому, що дешеве завжди цікавіше більш дорогих варіантів, а більш дорогі варіанти завжди більш якісніше. Можна зробити дуже хороший сайт на CMS Joomla (приклади популярних сайтів на Джумла дозволяють це підтвердити), і зробити посередній web-проект на дорогий CMS Бітрікс.

У будь-якому випадку для наповнення інформацією Вам знадобиться адміністратор сторінки. Якщо у Вас є багато вільного часу, Ви й самі можете спробувати оцінити рівень універсальних систем.
На якомусь етапі Ви або Ваш адміністратор зіткнетеся з недоліками даних систем, тоді починається трата свого часу або грошей на пошук інформації з описом вирішення виниклих у вас труднощів.

Причому, найскладніше буде саме спочатку знайомства з CMS, так як , поставлені вами питання по системі будуть банальні і навряд чи вийде швидко знайти на них відповідь.

Якщо ж у вас абсолютно немає часу на те, щоб вирішувати постійні проблеми і нестиковки універсальних ЦМС, то варто серйозно задуматися про покупку якого-небудь платного рішення, що має достатній функціонал, щоб реалізувати на його базі поставленні перед вами завдання. Ну, а якщо з платною системою також виникають труднощі, описаних вище недоліків CMS, в цей момент Вам стає просто необхідним створення самописного сайту, створеного під Ваші потреби і переваги користувачів Вашого сайту.

Повернемося до універсальних ЦМС.

Серед умовно безкоштовних CMS найбільш простий в освоєнні системою управління контентом зарекомендували себе WordPress і Joomla, а ось Drupal, при всіх його плюсах, досить складний в освоєнні і тому не так популярний, як два перших варіанти. Але зате маючи навички роботи в Drupal, можливостей у вас буде більше, ніж при використанні Вордпресс або Джумлы. Знову ж таки, все залежить від Ваших цілей і навичок.

Серед платних движків, самим простим в освоєнні є S. Builder, хоча знову ж таки, якщо у вас є досвід роботи з якою-небудь іншою системою управління, то краще всього використовувати саме її для створення сайту — і Ви заощадите чимало часу, нервів і сил.

Рейтинг та каталог платних і умовно безкоштовних ЦМС

Згідно з даними iTrack на серпень 2016 року загальний рейтинг представляється наступним:

Рейтинг та каталог платних і безкоштовних ЦМС

Як ви можете бачити, перші два місця займають безкоштовні ЦМС (Joomla та WordPress), на яких в цілому побудовано більше половини всіх досліджуваних сайтів.

Власне, ці дані з невеликою похибкою підтверджує діаграма найбільш популярних движків для сайту в рунеті (російськомовної частини всесвітньої павутини WWW), якою з нами поділився сам Яндекс:

Наиболее популярные движки для сайта в рунете

Рейтинг умовно безкоштовних систем:

РЕйтинг бесплатных CMS

Рейтинг платних систем:

Рейтинг платных цмс

Згідно статистики Яндекса можна зрозуміти, які ЦМС найчастіше піддаються зараженню вірусами і злому.

Рейтинг CMS по безопасности

Перед вибором системи для свого бізнесу уважно почитайте порівняння та відгуки про кожній cms, зверніть увагу на виникаючі проблеми. У будь-якому випадку, вибираючи яким чином створювати свій сайт, потрібно бути готовим до цих проблем і до того, що час від часу доведеться звертатися до програмістам (або самому вивчати php).

Але все ж, безперечно лідерство при виборі методики створення сайту належить самописним систем. Систем, які створюються під Ваші потреби, цілі, завдання, а головне під уподобання клієнтів.

Також ви маєте можливість вибрати собі сайт з вже готових для запуску шаблонів.

Ценовой диапазон

Мінімальний пакет
150$
1
2
3
4
5
6
7
8
Рекомендований пакет
350$
1
2
3
4
5
6
7
8
Індивідуальна розробка
від 350$
1
2
3
4
5
6
7
8

Лучшие кейсы

Бриф на розробку сайту

Загальна інформація про організацію
Додаткова інформація про сайт
 1. Доменне ім'я для Вашого сайту (необхідно підкреслити)
 2. Назва Вашого сайту (необхідне підкреслити)
 3. Цілі веб-проекту (пронумерувати в порядку приоритетності)
 4. Тип сайту (необхідне підкреслити)
 5. Сайт є
 6. Загальне враження про компанію, продукцію/послуги, яке повинно створюватися у цільової аудиторії від відвідування сайту?

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найактуальнішими новинами в сфері маркетингу, піару та діджітал технологій.