Обережно!!! Шахрайство!!!

03 Январь 2016

Обережно!!! Шахрайство!!!


У новий рік з новими шахрайствами зайшов всім відомий Приват Банк.

Банк і раніше славився обманом фізосіб, але раніше це були афери з кредитними картами і дрібними прихованими комісіями.

Дана схема вже перейшла всі межі дозволеного. На рівному місці банк бере комісію 8-10% від суми сплати.

 

І так. Припустимо Ви користуєтеся приватівською пластиковою карткою. Самий Інноваційний банк пропонує Вам безліч видів онлайн оплат.

Припустимо захотіли Ви оплатити покупку в іноземному інтернет магазині, Приват, звичайно ж, буде конвертувати суму оплати за зручним йому курсом.

 

А якщо цей магазин - український і рахунок у гривнях? Звичайно, ж ви оплатите рівно ту суму, яку виставив Вам в рахунку магазин, правда? Чи ні? А ось і ні!

Те ж саме стосується і оплати послуг. Начебто логічно, рахунок у гривнях - оплата в гривнях, комісії не повинно бути.

А вона є, і дорівнює 8-10% від суми оплати. Прям відкат якийсь ...

 

Наше агентство часто користується рекламними послугами Facebook, Google adwords та іншими майданчиками. Оплачуємо рекламу як безготівковим розрахунком, так і готівкою, все залежить від замовника і мети.

Перед новим роком помітили, що Приват Банк тричі за місяць блокував оплати по Google adwords для фіз особи. При тому, що ліміти карти і залишки на рахунку дозволяли оплачувати рекламу регулярно і в автоматичному режимі. Але Привату цього мало, вони самі вирішують за клієнтів, коли дозволяти оплату, а коли забороняти.

 

У перший раз вдалося розблоковувати оплати через Приват24 України, вдруге оплати не проходили, довелося дзвонити в службу підтримки. Службовець коллцентра попросив зайти на сторінку банку pb.ua/ru/conv2. І попросив заповнити форму і натиснути "Зберегти" (рис.1).

рис. 1

Начебто нешкідлива операція, І рекламу не можна зупиняти. І взагалі як стосується конвертація валюти наших оплат? Зберегли.

Далі через три дні знову блокування оплати. Заходимо в приват24 і бачимо, що оплата не проходить через брак коштів. У цей час на рахунку залишалося на 5,2 грн (власні - не кредитні кошти), рахунок Google AdWords за цей день складав рівно 5 тис грн. Але Приват категорично відмовляв в оплаті через "брак коштів".

 

Змушені були в свято піти поповнити рахунок. Гроші знялися. АЛЕ !!!

Тут ми і помітили причину "брака коштів".

Google виставив рахунок на 5000 грн (рис.2), а ПрівЕт Банк зняв 5349,36 грн. (рис.3) тобто на 8% більше ніж потрібно було.

рис.2

рис.3

Перевірка інших рахунків показала, що з моменту угоди про "подвійну конвертацію" з нас банк почав знімати від 8 до 10% від суми оплати.

 

А тепер давайте розберемося що ж це за ковертація.

На сторінці угоди банк пише: "Щоб здійснити оплату в іноземному інтернет-магазині, який виставляє ціну в Гривні"... Стоп! Іноземні фірми не виставляють рахунки в гривнях. А якщо виставляють, то отримують на свої рахунки гривню. І якщо й конвертують в іноземну валюту, то не беруть процент з покупця.

Тут же банк пише: "Звертаємо увагу, що абсолютна більшість магазинів або взагалі не конвертує гривні в долари на своїй стороні, або дають клієнтам вибір. Тому в більшості випадків Ви не будете стикатися з платежами з подвійною конвертацією."

Тобто Банк спочатку говорить про якусь подвійну конвертацію Ваших коштів, але потім дає надію на те, що Вас це швидше за все не торкнеться, за цим погоджуйтеся на наші умови. Але якщо торкнеться, Ми вас попереджали ...

Нижче йде приклад конвертації, елементарний математичний підрахунок показує, що даний приклад - лише хаотичний набір цифр. Але й тут Банк уберіг себе від претензій, завуалювавши у своїх словах сенс: "Це не ми - це банк магазину так робить". Що є найчистішою брехнею!

 

А тепер повернемося до Google Adwords. На принтскріні видно, що гугл виставляє рахунок не в валюті, а в гривнях (рис.1). Банк каже, що Гугл насправді знімає валюту, а нам показує суму в гривнях. Припустимо ...

Тоді чому в договорі з мокрою печаткою (рис.4), вказується валюта оплати ГРИВНЯ? Чому в актах (рис.5) і в рахунках (рис.6) вказується гривня? Чому при оплаті безготівковим розрахунком немає ніяких "подвійних конвертацій"? А містер Коломойський?

рис.4

рис.5

рис.6

Може причина в тому, що юридичні особи не нає ... ш? І можна через суд сильно прогоріти? А суми в гривнях може тому, що українська дочка Гугл корп зареєстрована в Україні як ТОВ "Гугл", має українські рахунки в українському банку (рис. 6). І всі оплати проводить все-таки в гривні. Тоді чому Приват Банк знімає такі суми за нібито "подвійну конвертацію"? Можливо тому, що ШАХРАЇ?

Ви ще вірите в патріотизм цих аферистів?

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найактуальнішими новинами в сфері маркетингу, піару та діджітал технологій.