Як зростає аудиторія соцмереж в Україні, Росії та інших країнах (інфографіка)

17 Апрель 2015
Дослідницька компанія Gemius порівняла те, як розвиваються в різних країнах найпопулярніші соціальні мережі.

Крім України, аналітики дивилися також на Туреччину, Росію, Данію, Румунію, Угорщину та Білорусь. Як виявилося, швидше за все в нашій країні зростає Twitter - за аудиторією сервісу мікроблогів Україна займає третє місце серед потрапивших в дослідження країн. Кількість користувачів Facebook також збільшується.

В той же час, в Росії найбільша соцмережа світу зростає повільніше всіх, а в Білорусі динаміка і зовсім негативна. «найсоціально активнішою» виявилася Туреччина.  Серед проаналізованих країн Twitter користується найбільшою популярністю в Туреччині, де щомісяця його відвідував кожен третій користувач інтернету.

В Україні частка Twitter аудиторії за рік зросла на 56%.  У 2015 році Україна опинилася серед країн, що найменше користуються Facebook - випереджають нас у даному розрізі тільки Росія і Білорусь («ВКонтакте» все ще лідирує в СНД). За проаналізований період Facebook в середньому відвідували 3 з 10 користувачів уанету.

І все-таки частка Facebook в Україні зростає динамічніше, ніж у сусідніх країнах - з 2013 року аудиторія зросла на 9%, а в лютому 2015 соціальну мережу відвідали 38% української аудиторії.  Instagram був в тренді в кожній з досліджуваних країн. У порівнянні з попереднім періодом, в 2014 році Instagram привернув приблизно в два рази більше користувачів в Україні, Росії та Польщі (9% в 2014, 5% в 2013).

В інших країнах зростання було менш значним.  

Дослідження проводилося серед інтернет-користувачів у віці від 18 до 69 років і засновано на середньомісячних даних 2013-2014 років.

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найактуальнішими новинами в сфері маркетингу, піару та діджітал технологій.